JAK UDRŽOVAT A PROVÁDĚT ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ

  V článku se Vám budeme snažit přiblížit, jak se správně postarat o Váš nový koberec. Najdete zde zajímavé rady a typy jak koberce udržovat a čistit.S vyčištěním koberce, Vám také poradí a poskytne vyčištění úklidová firma J&H Úklid, která se specializuje na čištění koberců, strojové čištění kožených sedaček, úklid domácností a další úklidové služby.

Mohu vysávat nový koberec vysavačem ?

Vysáváním nového koberce se zbavíte zbylých vláken, které v něm zůstali po výrobě.Výrobci koberců to dokonce i doporučují. Docílíte tím jasnějších a hlubších tónů barev. U některých typů vlněných koberců se nedoporučuje používat vysavače s rotačním kartáčem. Použitím rotačního kartáče by mohlo dojít k vytržení osnovy koberce (zejména u smyčkových vlněných koberců).

Ztrácí Váš nový koberec ze začátku vlas ?

  Většina nových koberců vždy ztratí nějaký vlas. Je to zapříčiněno tím, že drobné kousky materiálu zůstanou v osnově koberce po jeho výrobě. Pokud najdete v koberci povytažený vlas, nikdy ho nevytahujte. Mohli byste tak porušit vyvázanost koberce. Doporučujeme Vám vytáhnutý vlas zastříhnout do výše ostatních vlasů.

Jak odstranit skvrny z koberce ?

  V první řadě bychom Vám doporučili nechat si skrvnu vyčištit odborníkem.Divize úklidové firmy J&H Úklid, která se zabývá úklidem a čištění koberců, Vám tuto službu rádi poskytnou.

Pokud se do čištění koberců opravdu chcete pustit sami, máme pro Vás několik užitečných rad:
 
Vždycky se pokuste odstranit skvrny co nejrychleji.
 
Za pomoci např. lžíce odstraňte co nejvíce nechtěné špíny z koberce. Pracujte směrem od kraje do středu koberce a snažte se zabránit dalšímu rozšíření skvrny.
 
V žádném případě se nesnažte skvrnu vyškrabovat.
 
Ve většině případů bude možné po tomto postupu odstranit skvrnu z koberce vlažnou vodou, případně čistidlem na koberce, suchým šamponem nebo carbon tetrachloridem.
 
Snažte se použít biologický prostředek radí úklidová firma J&H Úklid. V případě použití koncentrovaných čistidel, doporučujeme je nejdříve vyzkoušet na místě, které není na první pohled patrné. To pro případ, pokud by chemikálie zapůsobila na barvu koberce.
 
Některé skvrny jako napřiklad víno, kávu a rybíz lze velice těžce odstranit, jestliže nejsou vyčištěny okamžitě.

A co na to J&H Úklid ?

  Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.J&H ÚKLID, Tyršova 54, 682 01, Vyškov . Tel.: 724 247 224
2011 J&H Úklid. Powered by qiS 2.0, webdesign by Q

Naši partneři:

      

Doporučujeme:

Úklidová firma D& D servis, s.r.o - Kompletní úklidový servis praha. | Alu kola, levné pneu ... do vašeho webu a zaslání informace, kde se odkaz nachází. | úklidová firma, úklid a úklidové práce v Praze | Okna - Jelínek | Okna - Jelínek | Deratizace Praha - drzé škůdce zkrotíme | Webové stránky - Webdesign - Internetové stránky - Vývoj software | další spřátelené odkazy ...