JAK SPRÁVNĚ UTÍRAT PRACH

  Prachu se ve skutečnosti nedá zbavit, a to z několika důvodů. Asi šedesát procent prachu přilétá vzduchem zvenku a zbytek tvoří např. kousky lidské kůže, malá vlákna, zbytky koberců nebo chlupy našich domácích mazlíčků. Prach by se měl správně utírat denně, ale jak to máme stihnout? Proto existují šikovné triky, a ty zajistí, že náš úklid bude velice efektivní a prach nebude zpět na nábytku ještě před koncem úklidu.

  Divize úklidové firmy J&H Úklid provádí úklidové služby a školí profesionální hospodyně na úklid domácností. V případě zájmu o školení úklidu nás neváhejte kontaktovat.

Úklid domácností:

  Nejběžnější chybou je špatný postup práce. Při odstraňování prachu musíme postupovat shora dolů tak, aby nám zvířený prach nepadal zpět na již uklizená místa. Takže nejprve otřeme nejvýše umístěné předměty např. skříně a lustry, pak vše ostatní.

  Další častou chybou bývá, že použijeme zcela suchý nebo mokrý hadr. Suchá prachovka neudrží prach na sobě a mokrá spíš uškodí, než pomůže. Stačí pár tahů a tvoříme šmouhy a žmolky. Navíc na některé povrchy, například dřevo, není takové množství vody vhodné. Nejvhodnější je použít důkladně vyždímanou švédskou utěrku, kterou předtím navlhčením ve vhodném čisticím prostředkem.

  V případě použití hadříku z mikrovlákna, nesmíme ho používat zmuchlaný, ale pečlivě složený až na šestnáctinu velikosti. Složený hadřík pak postupně otevírat tak, že prach utíráme pořád čistou částí. Na každý úklid je nutné mít v zásobě několik hadříků z mikrovlákna.

  Přímá aplikace prostředku rovnou na nábytek, přestože to výrobci na obalech často radí, není správná. Sprej nenastříkáme rovnoměrně a vznikají fleky. Také dochází k usazení vrstvy přípravku na nábytku a ten díky opakovanému postupně ztrácí původní lesk i barvu. Pokud na použití podobných přípravků trváte (mnohdy jsou zbytečné), nanášejte je pomocí hadříku.

  A nezapomeňte na místa, která oko rádo přehlíží. Prach odstraňte i z rámů obrazů, vypínačů a zásuvek, topení, dveří a jednotlivých věcí na poličkách. Velice vhodná je kombinace vysavače a hadříku z mikrovlákna. Podlahy nejdříve vysajte, nezametejte, protože smetákem by se jen znovu rozvířili prach. Kvalitní vysavač si poradí se záclonami, závěsy, radiátory, čalouněným nábytkem, plyšovými hračkami a na závěr s koberci.

  Uvedené služby poskytuje také divize úklidové firmy J&H Úklid, která provozuje prodejnu drogerie ve Vyškově a nově také připravuje e-shop se zaměřením na drogistické zboží. Divize úklidové firmy J&H Úklid se specializuje na čištění koberců, strojové čištění kožených sedaček, úklid domácností, úklid bytových domů a další úklidové služby.

Úklid domácností:

  Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.J&H ÚKLID, Tyršova 54, 682 01, Vyškov . Tel.: 724 247 224
2011 J&H Úklid. Powered by qiS 2.0, webdesign by Q

Naši partneři:

      

Doporučujeme:

Úklidová firma D& D servis, s.r.o - Kompletní úklidový servis praha. | Alu kola, levné pneu ... do vašeho webu a zaslání informace, kde se odkaz nachází. | úklidová firma, úklid a úklidové práce v Praze | Okna - Jelínek | Okna - Jelínek | Deratizace Praha - drzé škůdce zkrotíme | Webové stránky - Webdesign - Internetové stránky - Vývoj software | další spřátelené odkazy ...